Współpraca

Podoba Ci się to, co robię na Skarbach? Zróbmy coś razem! 

Serdecznie zapraszam do współpracy wydawców, instytucje, organizacje, czasopisma. Chętnie obejmę książkę patronatem, poprowadzę spotkanie autorskie, przeprowadzę wywiad, pomogę w wypromowaniu wydarzenia, napiszę relację lub jakikolwiek inny okolicznościowy tekst, do publikacji na łamach bloga lub poza nim.

Szczególnie polecam się w projektach związanych z literaturą czeską. Skończyłam filologię czeską na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie robię doktorat na temat literatury czeskiej wydawanej w Polsce. Czeską kulturą zajmuję się od ponad dziesięciu lat – piszę o niej na blogu i w prasie, rozmawiam z pisarzami, prowadzę spotkania i dyskusje, relacjonuję wydarzenia. Mówię po czesku, dlatego bez problemu przeprowadzę wywiad z Czechem/Czeszką lub podejmę się tłumaczenia.

Jako Literackie Skarby Świata Całego objęłam dotychczas patronatem ponad 30 tytułów. Wszystkie można znaleźć tutaj.

Na blogu lub poza nim opublikowane zostały moje wywiady m.in. z:
Radką Denemarkovą – „Nowe Książki”, listopad 2019 (razem z Łukaszem Grzesiczakiem),
Jáchymem Topolemblog, grudzień 2019,
Jaroslavem Rudišemblog, maj 2020,
Petrem Stančíkiemblog, lipiec 2020,
Aleną Mornštajnovą – blog, luty 2021,
Davidem Černym„Gazeta Wyborcza”, sierpień 2019 (razem z Łukaszem Grzesiczakiem),
Ivanem Štrpką – „Przekrój, marzec 2020 (razem z Łukaszem Grzesiczakiem),
Bianką Bellovąblog, grudzień 2018; „Czas Literatury”, grudzień 2020,
Veroniką JanatkovąKino na Granicy, grudzień 2019,
Miroslavem Pechemblog, czerwiec 2018.

Na blogu relacjonowałam m.in.:
➢ Polsko-Czeską Wiosnę Literatury 2018, organizowaną przez Czeskie Centrum w Warszawie i Mazowiecki Instytut Kultury,
➢ Festiwal Literacki Sopot 2015, poświęcony literaturze czeskiej,
➢ Hrabal na Elektoralnej / 49 lat później – wydarzenie organizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury z okazji rocznicy jedynego spotkania autorskiego Bohumila Hrabala w Polsce,
➢ prezentację Petra A. Bílka o najnowszej literaturze czeskiej na seminarium bohemistycznym w Czeskich Budziejowicach.

Prowadziłam spotkania i rozmowy on-line z Jaroslavem Rudišem, Petrą Hůlovą, Markiem Šindelką, Milošem DoležalemSylvą Fischerovą i prof. Leszkiem Engelkingiem, Michałem Zabłockim, Andrzejem Jagodzińskim. W ramach „Literatury na Granicy”, literackiego programu Kina na Granicy, moderowałam debatę z udziałem Karola Sidona, Pavola Rankova, Marty Šimečkovej i Grzegorza Gaudena. Wystąpiłam jako prelegentka na dyskusji „Gdy Polaczek spotyka Pepika. Rozmowa o Czechach i Polakach” organizowanej przez Open Eyes Economy, w której udział wzięli również David Černý, ks. Zbigniew Czendlik, Jolanta Dygoś i Pavel Peč, a także w dyskusji „Czy krytyk krytykuje a bloger reklamuje?” organizowanej przez Bibliotekę Kraków. Byłam też gościnią spotkania on-line Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Piszę teksty na stronę polsko-czeskiego festiwalu filmowego Kino na Granicy. Publikuję recenzje czeskich (i nie tylko) tytułów w czasopiśmie „Nowa Europa Wschodnia”, w Polsce współpracowałam m.in. z „Przekrojem”, „Przeglądem”, „Fabulariami”, „Vogue Polska”, „Gazetą Wyborczą”, w Czechach – z magazynem „Host” i portalem H7O oraz magazynem internetowym iLiteratura.cz.

Zapraszam do kontaktu: lit.skarby.swiata.calego@gmail.com a ustalimy wszelkie szczegóły!

Komentarze